UA-112466469-1 Hizmetlerim – Seçil GÜNAY AVCI

beylikdüzü escort

BÜTÜN TEDAVİLERİMİZ

 

Seçil Günay Avcı Kadın Sağlığı Merkezi'nde tüm laboratuar hizmetleri verilmektedir

 
 

GEBELİK

GEBELİK TANISI ve TEDAVİSİ

Aşağıdaki durumlar bir kadının gebelikten şüphelenmesini gerektirir: – Beklenen adetin gecikmesi : Gebelik şüphesi yaratan en önemli durum budur ve çoğunlukla gebeliğin ilk habercisidir. Adeti geciken bir kadın spiral, doğum kontrol hapı gibi bir korunma yöntemi kullanıyor olsa bile yine de gebelikten şüphelenmelidir ve emin olmak için gebelik testi veya ultrason muayenesi yaptırmalıdır. Her adet gecikmesi gebelik anlamına gelmez


ETİKETLER

Gebemiyim? Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Testi

DEVAMI
İKİLİ TARAMA TESTİ

İkili tarama testi gebelikte bebekte olabilecek bazı kromozomal anomalileri araştırmak için yapılan bir testtir.


ETİKETLER

Gebemiyim? Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Testi

DEVAMI
GEBELİKTE ŞEKER YÜKLEMESİ

Ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi tanı konmuş şeker hastalığı oranı artmakta. Maalesef daha da kötüsü tanı almamış şeker hastalarının oranının da giderek artması. Yani çoğu kişide aslında şeker hastalığı veya öncesi (prediyabet) mevcut ancak hekime başvurmadığı için, ya da hangi hekime gideceğini bilemediği için, ya da doğru yönlendirilemediği için önleyici dönemler elimizden kaçıyor.


ETİKETLER

Şeker yüklemesi Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Testi

DEVAMI
ÜZÜM (MOL HİDATİDİFORM) GEBELİK

Halk arasında gebelik ürününün üzüm taneleri gibi olması nedeniyle bu ismi alır. Temel mesele tek değil iki spermle döllenmiş yumurtadır. Bazen eşlik eden fetus vardır. Ultrasonla tanı konur. Gebelik hormonu Bhcg çok yüksektir. Akciğer ve tiroid bezini etkileyebilir.


ETİKETLER

Mol Gebelik Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Testi

DEVAMI
GEBELİK SONLANDIRMA ve KÜRTAJ

Kürtaj veya daha doğru tabiriyle "küretaj", genel anlamda rahim içinde istenmeyen bir gebeliğin tahliyesi anlamına gelmektedir.


ETİKETLER

Kürtaj Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Testi

DEVAMI
RİSKLİ GEBELİK TAKİBİ

İleri yaş gebelikleri, çoğul gebelikler( ikizler-üçüzler ). Gebelik öncesi var olan anneye ait bir hastalık veya ilaç kullanımı zemininde gebeliğin oluşması, gebelik süresince annede bazı hastalıkların ortaya çıkması ve fetus ( bebek ) da sakatlık ya da hastalıkların veya bunların oluşma riskinde artışın saptandığı gebelikler riskli gebelikler olarak kabul edilir.


ETİKETLER

Riskli Gebelik Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Takibi

DEVAMI
DÖRTLÜ TARAMA TESTİ
Gebelikte dörlü test (Quadruple test) üçlü test ile tamamen aynı amaçla yapılan bir testtir ancak
NON STRES TESTİ (NST)

Annenin karnına bağlanan iki prob sayesinde hem bebeğin kalp atışlarını hem de rahim kasılmalarını takip ederek kaydeden 'kardiyotokografi' aleti ile yapılan bir testtir.


ETİKETLER

NST? Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Testi

DEVAMI
EMZİRME EĞİTİMİ

Bütün bebekler ve çocuklar,sağlıklı olmak ve sağlığını korumak için yeterince beslenme hakkına sahiptir. Emzirme ise, bebeklere ve çocuklara bu hakkı sağlayan en ideal yöntemdir.


ETİKETLER

Emzirme Eğitimi Hamilelik Hamilelik Belirtileri Kadın Hastalıkları Gebelik Testi

DEVAMI

KADIN HASTALIKLARI

JİNEKOLOJİK MUAYENE ve UGS

Jinekolojik muayane (vajinal muayene) her kadının hiçbir rahatsızlığı olmasa dahi yılda bir kez kontrol amaçlı yaptırması gereken muayenedir. Bu muayene kadın hastalıkları ve doğum uzmanları (jinekolog) tarafından yapılmaktadır.Kısa süren,ağrısız ve kolay bir muayenedir.


ETİKETLER

Jinekolojik Muayene Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
AĞRILI ADET ve ADET DÜZENSİZLİĞİ

Regl, adet, aybaşı ya da latince menstrüasyon gibi adlar kadınların muayyen günlerini tanımlamak için kullanılır. Adet görme haline ilişkin sorunlara yanıt bulmak için önce adet döngüsünün nasıl oluştuğunun, yumurtlamanın nasıl olduğunun bilinmesi gerekir.


ETİKETLER

Ağrılı Adet ve Adet Düzensizliği Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
POLİKİSTİK OVER SENDROMU

Santral sinir sistemi, hipofiz bezi, yumurtalıklar, böbreküstü bezi ve diğer dokular arasındaki etkileşimlerin bozulmasına bağlı olarak; üreme çağındaki kadınlarda en sık ortaya çıkan endokrin bozukluktur.


ETİKETLER

Polikistik Over Sendromu Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
BARTOLİN KİSTİ, BARTHOLİN ABSESİ VE TEDAVİSİ
Bartholin bezinin girişi herhangi bir nedenle tıkanabilir. Bu neden genellikle bakteri enfeksiyonlarıdır.Bakteriler vaginal florada yer alan
MYOM TANI VE TEDAVİSİ

Myomlar rahimdeki iyi huylu (kanser olmayan) tümörlerdir. Myom kadın üreme organlarındaki en sık tümör tipidir. Tüm kadınların yaklaşık %20-25’inde oluşurlar. Myomlar oldukça sık görülmelerine rağmen onlara neyin neden olduğu konusunda çok az şey bilinmektedir fakat kadınlık hormonu olan öströjen büyümelerini hızlandırdığı bilinmektedir.


ETİKETLER

Myom Tanı ve Tedavisi Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
HPV TİP TAYİNİ
Kadınlarda en sık rastlanan kanserlerden biri olan rahim ağzı kanserinin gelişmesinde rol oynayan en önemli etken
GEBE KALAMAMA ( İNFERTİLİTE)

Fertil (doğurgan) olan, yani gebelik oluşturma potansiyeli olan bir çiftin korunmasız bir adet döngüsünde yeterli sayıda ilişkide bulunması durumunda kadının gebe kalma şansı yalnızca yaklaşık %20-25'tir. Böylece gebeliği planlayan bir çiftin bunu 4-5 ayda başarması gerekir. Ancak elbette her kadında bu süre içerisinde gebelik oluşmaz.


ETİKETLER

Gebe Kalamama Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
YUMURTALIK KİSTLERİ

Kısaca tanımlamak gerekirse kist, “içi sıvı dolu kesecik” lere verilen genel isimdir. Kistler çevre dokulardan sahip oldukları ve “kist duvarı” denilen bir zar ile ayrılırlar. Kistler iyi huylu (selim) ve kanseröz (neoplastik) kistler olarak basitçe ikiye ayrılabilir. Çoğu kadın hayatının bir döneminde yumurtalıklarında kist problemi ile karşı karşıya gelebilir. Yumurtalıklardaki kistler genellikle belirti vermeyip, çoğu zaman rutin jinekolojik kontroller sırasında fark edilir.


ETİKETLER

Yumurtalık Kistleri Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
RAHİM AĞZI KANSERİ

İsmi Yunan bir bilim adamıyla başlayan bu testin amacı, rahim ağzı sürüntüsüyle kanser hücresi varlığını taramaktır. Muayene başlamadan önce alınmalıdır. Ağrısız ve kolaydır. Smear sonuçları çok farklı terimler içerse de bilmemiz gereken rahim ağzından dökülen hücrelerin displastik özelliklerine göre bir derecelendirme yapıldığıdır. Bu değerlendirmeyi patolog yapar. Hastanın durumuna ve kliniğine göre sonucu jinekolog yorumlar. Normal şartlarda hiçbir şikayetiniz olmasa bile senelik Paps yaptırmak en doğrusudur.


ETİKETLER

Rahim Ağzı Kanseri Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
ENDOMETRIAL POLİP TANISI VE TEDAVİSİ

Polip endometriyal (endometrial polip) diğer adı ile rahim içi polip, rahim içi tabakanın kalınlaşması ile normalden fazla büyümesiyle meydana gelen, rahim içindeki bir “et parçası” olarak tarif edilebilir.


ETİKETLER

Endometrial Polip Tanısı ve Tedavisi Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
VAJİNAL ENFEKSIYONLARIN TEDAVİSİ

Vücudumuzun diğer kısımları gibi, vajinada da çeşitli enfeksiyonlar görülebilir. Cinsel temas yoluyla bulabilecek birçok vajinal enfeksiyon olmasına rağmen, enfeksiyonların tek sebebi bu değildir.


ETİKETLER

Vajinal Enfeksiyonların Tedavisi Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Çoğunlukla kabul edilen düşünceye göre kızlık zarının fonksiyonel olarak bir işlevi bulunmamaktadır. Ancak bazı bilim adamlarına göre kızlık zarının (hymen) iki tür fonksiyonu bulunmaktadır.


ETİKETLER

Kızlık Zarı Muayenesi Genital Kanser Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI

VAJİNUSMUS

İLK GECE KORKUSU

İlk gece korkusu yani sevdiğinizle birlikte olmak istiyorsunuz, evlenmişsiniz fakat cinsel ilişkiye giremiyorsunuz. İlişki korkusu diğer gecelerde de size ve evliliğinize eşlik etmekte olup neticesinde de vajinismus probleminizin olduğunu anlıyorsunuz


ETİKETLER

İlk Gece Korkusu Vajinusmus Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
CİNSEL İLİŞKİDEN KAÇMA
Bazı kadınlar, hele kadınlığa daha yeni adım atan bazı gelinler cinsel ilişkiden hiçbir zevk almazlar. Cinsel
CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞU

Cinsel işlev bozukluğunun evrensel olarak kabul gören bir tanımı yoktur. Masters ve Johnson cinsel işlev bozukluğunu insan cinsel yanıt döngüsünde tatminkar cinsel uyarılma ve/veya doyuma (orgazm) ulaşmada yetmezliğe yol açabilecek herhangi bir aksama olarak tanımlarlar.


ETİKETLER

Cinsel İşlev Bozukluğu Vajinusmus Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
AĞRILI CİNSELLİK

Cinsel ilişki sırasında ağrı, acı gibi hoşnutsuzluk verici duyguların hissedilmesi tıbbi literatürde ‘Disparoni’ olarak geçmektedir. Disparoni pek çok çiftin evlilik hayatlarını olumsuz yönde etkileyen ve mutlaka tedavi edilmesi gereken cinsel sorunlar arasında yer almaktadır.


ETİKETLER

Ağrılı Cinsellik Vajinusmus Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
CİNSEL İSTEK AZLIĞI

Kadın cinsel işlev bozukluklarından biri olan "İstek azlığı" en çok bilinen kadınsal cinsel bozukluk olan "vajinusmus"tan daha sık görülüyor. Cinsel birleşmeye engel olmadığı için kadınlar tedavi için başvurmuyor ama partnerleriyle ilişkileri ciddi şekilde etkileniyor.


ETİKETLER

Cinsel istek azlığı Vajinusmus Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI

VAJİNAL ESTETİK

VAJİNAL ESTETİK
Vajinal estetik, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve dış görünümü beğenmeme durumunda yapılan operasyondur. Estetik operasyonlar
LABİOPLASTİ (DIŞ DUDAK ESTETİĞİ)

Labioplasti, kadın genital organının iç dudaklarındaki ( labium minus ) doğuştan veya çoklu doğumların travmasına bağlı sarkmayı düzeltmeye yönelik yapılan estetik cerrahi girişim ve bu ameliyata verilen isimdir.


ETİKETLER

LABİOPLASTİ (DIŞ DUDAK ESTETİĞİ) Vajinal Estetik Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
GENİTAL BEYAZLATMA

Genital bölge değişik nedenlerden dolayı zamanla esmerleşme, bölgesel veya geniş renk koyulaşması, siyahlaşma, özetle kararma sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu tür durumlarda lazer hem büyük dudaklara hem de küçük dudaklara uygulanabilir.


ETİKETLER

Genital beyazlatma Vajinal Estetik Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
İDRAR KAÇIRMA SORUNU
İdrar kaçırma hastalığının birçok sebebi bulunabilir. Fakat tedavisi mevcuttur. Birçok kişide görülebilen bu hastalığın tedavisi vardır
GENİTAL SİĞİLLER ( HPV )

Genital siğil, kişilerde daha çok psikolojik ve kozmetik sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle genital siğiller tedavi edilmesi gereken ve tedavisi geciktirilmemesi gereken lezyonlardır. Aksi takdirde hızla bir üreme gerçekleşmektedir.


ETİKETLER

GENİTAL SİĞİLLER ( HPV ) Vajinal Estetik Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI

MENOPOZ

VAJİNAL KURULUK

Vajinal kuruluk yani vajinanın cinsel ilişki sırasında yeterince ıslanma azlığı, kayganlaşmasının normalden az olması sık olarak rastlanılan ve kişilerin hayatlarını olumsuz etkileyen bir cinsel problemdir. Böyle bir durumda cinsel ilişki beklenen düzeyde değildir ve hatta kadın açısından ağrılı olabilir.


ETİKETLER

Vajinal Kuruluk Menopoz Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
HORMON TEDAVİSİ

Jinekoloji bilimindeki gelişmeler menapoz hastasının karşılaştığı problemlerin büyük bir kısmının estrojen eksikliğine bağlı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Menopoz tedavisinde de temel prensip kadında eksik olan hormonların dışarıdan karşılanmasıdır. Bu şekilde menopozdaki hormon tedavisi aslında bir "replasman" yani "eksik olanı yerine koyma" tedavisidir.


ETİKETLER

Hormon Tedavisi Menopoz Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI

JİNEKOLOJİK CERRAHİ

RAHİM VE YUMURTALIK ALINMASI
Rahim sarkmasında hastanın şikâyetine bağlı olarak ameliyat kararı veriliyor. Rahim ve yumurtalık kanseri ile kronik kasık
HİSTEROSKOPİ

Rahim içini görüntülemek istediğimizde veya tüp bebek öncesi, yerleştirilecek alanı görüntülemek istediğimizde yapılan bazen anesteziye gerek duyulan bir endoskopi( iç görüntüleme) yöntemidir.


ETİKETLER

HİSTEROSKOPİ Jinekolojik Cerrahi Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
KOLPOSKOPİ VE KOLPOSKOPİK BİYOPSİ

Serviks, vajina ve vulva dokularını bir büyüteç gibi genelde 4 ile 12 arasında büyüterek incelenmesine olanak sağlayan ve tarama amacıyla kullanılan aletin adına "kolposkop", yapılan işleme ise "kolposkopi" adı verilmektedir. Kolposkopi uygulayan jinekolog hekime de "kolposkopist" adı verilir.


ETİKETLER

KOLPOSKOPİ VE KOLPOSKOPİK BİYOPSİ Jinekolojik Cerrahi Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
LEEP KONİZASYON

LEEP PAP smear sonucunda anormallik saptanan kadınların rahim ağzındaki değişimin kesin tanısını koymak ve tedavi etmek amacıyla yapılır.Bu alet yardımıyla rahim ağzındaki değişim gösteren alan hızlı, etkili ve ağrısız bir şekilde çıkartılmaktadır.


ETİKETLER

LEEP KONİZASYON Jinekolojik Cerrahi Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI

KANSER TANI ve TEDAVİLERİ

ENDOMETRİAL BİYOPSİ

Endometrial biyopsi, rahim içinden tanı ve tedavi amaçlı parça alınması işlemidir. Bu biyopsi daha çok endometrial hiperplazi gibi rahim iç dokusunun kalınlaşmasında ya da adet kanamalarının uzun sürmesi gibi sorunlarda tanı ve tedavi amacıyla yapılır.


ETİKETLER

ENDOMETRİAL BİYOPSİ KANSER TANI ve TEDAVİLERİ Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
VULVA BİYOPSİ

Vulva kanseri kadın cinsel organının dış yüzeyinde meydana gelen bir kanser tipidir. Vulva üretra ve vajinanın klitoris ve labia dahil çevresini saran cilt alanıdır. Vulva kanseri yaygın şekilde vulvada bir yumru veya yara olarak görülür ve kaşıntı ve ağrıya neden olur. Herhangi bir yaşta meydana gelebilir ancak vulva kanseri en yaygın şekilde yaşlı kadınlarda görülür.


ETİKETLER

VULVA BİYOPSİ KANSER TANI ve TEDAVİLERİ Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI
SERVİKAL BİYOPSİ

Servikal Biyopsi, menstrüasyon periyodundan sonraki hafta yapılabilecek bir işlemdir. Servikal biyopsi tek tek şüpheli bölgelerden parça alınması ve serviks içi kanalın ince bir küretle kazınması yani punch biyopsi ya da servikal kürtaj şeklinde uygulanabileceği gibi rahim ağzının bir bütün haline çıkarılması (leep uygulaması) sureti ile de yapılabilmektedir.


ETİKETLER

SERVİKAL BİYOPSİ KANSER TANI ve TEDAVİLERİ Genital Tedaviler Genital Kanser Taraması Jinekolog

DEVAMI